شماره : 374
۲۲ / ۱ / ۱۳۹۹ - ۷:۳۷

روش حذف اکانت اینستاگرام به صورت دائمی Delete Instagram Account

امکان حذف همیشگی حساب کاربری اینستاگرام این ویژگی را برای کاربران عضو این شبکه‌ اجتماعی فراهم می آورد که به صورت دائمی اطلاعات حساب کاربری خود را از این شبکه اجتماعی حذف نمایید. در شرایطی که تصمیم به ترک اینستاگرام دارید، با انجام مراحل زیر قادر خواهید بود عمل حذف اکانت اینستاگرام به صورت همیشگی را انجام دهید. در ادامه با ما همراه بودید. امکان […]

امکان حذف همیشگی حساب کاربری اینستاگرام این ویژگی را برای کاربران عضو این شبکه‌ اجتماعی فراهم می آورد که به صورت دائمی اطلاعات حساب کاربری خود را از این شبکه اجتماعی حذف نمایید. در شرایطی که تصمیم به ترک اینستاگرام دارید، با انجام مراحل زیر قادر خواهید بود عمل حذف اکانت اینستاگرام به صورت همیشگی را انجام دهید. در ادامه با ما همراه بودید. امکان حذف اکانت اینستاگرام به صورت همیشگی این امکان را به کاربران عضو این شبکه‌ اجتماعی خواهد داد تا به صورت دائمی اطلاعات حساب کاربری خود را از این شبکه اجتماعی حذف نمایید. در شرایطی که تصمیم به ترک اینستاگرام گرفته اید، با انجام مراحل عنوان شده زیر عمل حذف اکانت اینستاگرام را انجام دهید.

آموزش حذف اکانت دائمی اینستاگرام به صورت همیشگی و غیر قابل بازگشت

در نظر داشته باشید که مفهموم حذف اکانت به صورت همیشگی این است که حساب اینستاگرام شما به صورت کامل و برای همیشه از روی سرور های تلگرام پاک خواهد شد و شما قادر نیستید آن را تحت هیچ شرایطی بازگردانی نمایید.

گام اول : در ابتدای امر با مراجعه به لینک زیر وارد صفحه حذف اکانت همیشگی اینستاگرام شوید.

گام دوم : در صفحه باز شده ۲ کادر وجود دارد. در کادر بالا نام کاربری اینستاگرامی که بنا دارید حذف گردد را وارد نمایید. در کادر پایینش نیز رمز عبور اینستاگرام مد نظر را وارد کرده و در ادامه روی دکمه Log in  کلیک کنید.

ورود به حساب اینستاگرام

مرحله سوم : در صفحه باز شده و در بخش Why are you deleting your account? یک علت برای ترک اینستاگرام انتخاب نمایید. بهتر است Something else را انتخاب نمایید.

دلیل ترک دائمی اینستاگرام

مرحله چهارم : در ادامه در کادر To continue, please re-enter your password رمز عبور اکانت خود را برای تایید دوباره وارد کنید و روی Permanently delete my account  کلیک کنید.

بخش Permanently delete my account اینستاگرام

مرحله پنجم : در حال حاضر یک پنجره برای شما نمایان می شود و از شما میپرسد ؛ آیا اطمینان دارید که قصد دارید اکانت خود را پاک نمایید؟ که برای تایید روی Yes  کلیک نمایید.

پنجره تایید پاک کردن اکانت اینستاگرام Permanently delete my account اینستاگرام

خب کار به اتمام رسیده است و به همین آسانی حساب کاربری اینستاگرام شما از روی سرور های این شبکه اجتماعی به صورت دائمی و بدون بازگشت حذف خواهد شد. امیدوارم که از این مقاله کاربردی نهایت استفاده رو برده باشید. اگر سوال و یا هر گونه ابهامی وجود داشت با ما در بخش نظرات در ارتباط باشید.

 

می پسندم0نمی پسندم0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ثبت شده در سایت ایران تکنولوژی طی شماره 374 توسط irantechnology و در روز جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۳۷:۲۱
© Copyright 2020 http://irantechnology.net . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 364
۲۱ / ۱ / ۱۳۹۹ - ۴:۱۸

آموزش جلوگیری از مصرف آزاد اینترنت ایرانسل پس از اتمام بسته

در ابتدای امر باید عنوان کرد که یکی از مشکلات مرسوم بعد از تمام شدن بسته اینترنت همراه، محاسبه‌ نرخ اینترنت به شکل مصرف آزاد خواهد بود که دراین حالت هزینه استفاده از اینترنت بعد از اتمام بسته اینترنت از شارژ سیم‌کارت کاسته خواهد شد. در این مطلب کاربردی و مختصر و برای عدم ضرر کاربران اپراتور ایرانسل بنا داریم آموزش جلوگیری از مصرف آزاد […]

در ابتدای امر باید عنوان کرد که یکی از مشکلات مرسوم بعد از تمام شدن بسته اینترنت همراه، محاسبه‌ نرخ اینترنت به شکل مصرف آزاد خواهد بود که دراین حالت هزینه استفاده از اینترنت بعد از اتمام بسته اینترنت از شارژ سیم‌کارت کاسته خواهد شد. در این مطلب کاربردی و مختصر و برای عدم ضرر کاربران اپراتور ایرانسل بنا داریم آموزش جلوگیری از مصرف آزاد اینترنت ایرانسل بعد از اتمام بسته اینترنت ایرانسل را با استفاده از یک کد دستوری بیان کنیم. لذا اگر کاربر اپراتور ایرانسل هستی، این مطلب رو به هیچ وجه از دست نده.

 

مقدمه‌ای در خصوص جلوگیری از مصرف شارژ پس از اتمام بسته اینترنت ایرانسل

همانطور که گفتیم یکی از مشکلاتی که کاربران سیم‌ کارت های ایرانسل با آن مشکل دارند، مصرف آزاد اینترنت بعد از تمام شدن بسته اینترنتی می باشد. لازم به ذکر است که در مصرف آزاد نرخ اینترنت به شکل عادی ارزیابی می شود و هزینه‌ آن از شارژ سیم‌ کارت شما کم میشود که اصلا خوشایند نیست. در اکثر اوقات به دلیل عدم اطلاع مشترک از باقی مانده و تمام شدن بسته اینترنت یا عدم تمدید دوباره بسته، اینترنت شما به شکل خودکار روی حالت مصرف آزاد رفته و شارژ سیم کارت شما در مدت زمان بسیار اندکی به اتمام خواهد رسید. به منظور رفع این مسئله، اپراتور ایرانسل اقدام به ارائه یک امکان کرده است که با فعال سازی آن قادرید به جلوگیری از مصرف شارژ بعد از تمام شدن بسته اینترنت ایرانسل اقدام کنید.

آموزش جلوگیری از مصرف شارژ پس از اتمام بسته اینترنت ایرانسل با کد دستوری

به منظور این که بعد از تمام شدن بسته اینترنت ایرانسل خود دیگر از شارژ سیم‌ کارت جهت اینترنت مصرف نشود، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید :

قدم اول : اول کد زیر را در اپلیکیشن تماس گوشی خود شماره‌ گیری فرمایید : *۵۵۵*۳*۲*۳#

 

قدم دوم : سپس اپراتور از شما می خواهد که به منظور فعال شدن “کنترل مصرف آزاد دیتا” عدد ۱ لاتین را بفرستید.

 

 

قدم سوم : بنابراین ما عدد ۱ انگلیسی را در همین صفحه می فرستیم.

 

قدم چهارم : در ادامه اپراتور اعلام خواهد کرد که بعد از دریافت پیامک تایید، دیگر در زمانی که بسته‌ اینترنت فعال نداشته باشید، اینترنت شما کار نمی کند و از همین روی از شارژ سیم‌ کارت شما نیز کاسته نمی شود.

 

با دریافت پیامک زیر کار به اتمام می رسد و بر این پایه، کاربر دیگر به خدمات اینترنت بعد از پایان بسته اینترنت ایرانسل دسترسی ندارد و هزینه اضافی موجب استفاده از طرح مصرف آزاد نمی پردازید.

به منظور فعال کردن مجدد مصرف آزاد اینترنت در اپراتور ایرانسل از کد دستوری زیر بهره بگیرید :

*۵۵۵*۳*۴#

C:\Users\lenovo\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\جلوگیری-از-مصرف-شارژ-پس-از-اتمام-بسته-اینترنت-ایرانسل_gooyatech.com_5.jpg

در انتهای این مقاله کاربردی، امیدواریم که از این آموزش استفاده های لازم رو برده باشید و تونسته باشیم امکان قطع خودکار اینترنت بعد از به اتمام رسیدن اعتبار بسته را فعال کنید تا از هدر رفتن شارژ شما ممانعت به عمل آید.

 

می پسندم0نمی پسندم0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ثبت شده در سایت ایران تکنولوژی طی شماره 364 توسط irantechnology و در روز پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۱۸:۵۲
© Copyright 2020 http://irantechnology.net . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 349
۲۱ / ۱ / ۱۳۹۹ - ۴:۰۲

آموزش تنظیم خودکار اندازه تصاویر در پاورپوینت

در ابتدای امر باید گفت که تنظیم خودکار اندازه تصاویر در پاورپوینت کار چندان پیچیده ای نیست. جالبه بدونید که یکی از معروف ‌ترین نرم افزارهایی که برای ارائه مورد استفاده قرار می گیرد، نرم افزار پاورپوینت خواهد بود. این نرم ‌افزار قابلیت های زیادی دارد و انجام بسیاری از کارها با آن بسیار ساده خواهد بود. در این مطلب کاربردی بنا داریم تا شما […]

در ابتدای امر باید گفت که تنظیم خودکار اندازه تصاویر در پاورپوینت کار چندان پیچیده ای نیست. جالبه بدونید که یکی از معروف ‌ترین نرم افزارهایی که برای ارائه مورد استفاده قرار می گیرد، نرم افزار پاورپوینت خواهد بود. این نرم ‌افزار قابلیت های زیادی دارد و انجام بسیاری از کارها با آن بسیار ساده خواهد بود. در این مطلب کاربردی بنا داریم تا شما عزیزان را با شیوه تنظیم خوکار سایز تصاویر در پاورپوینت آشنا کنیم تا به سادگی قادر شوید در پاورپوینت با تصاویر کار کنید و سایز آن ‌ها را به اندازه دلخواه خود در بیاورید.

نحوه تنظیم خودکار اندازه عکس‌ها برای قرار دادن در یک شکل هندسی

در ابتدای امر باید یک شیت جدید در پاورپوینت باز کنید و در ادامه به ایجاد یک اسلاید جدید اقدام نمایید. به منظور انجام این کار قادر خواهید بود به تب Insert مراجعه کرده و بر روی گزینه New Slide کلیک نمایید و یکی از نمونه ‌هایی که نمایش داده را به دلخواه خود بر گزینید. ما گزینه Title and Content را برای این آموزش بر گزیده ایم. در کنار این شما عزیزان قادر هستید انواع اشکال هندسی را نیز به پروژه خود اضافه نمایید.

 

 • Content Box همان بخش ‌های درون اسلاید به حساب می آیند که با خط چین معلوم شده اند و با کلیک کردن بر روی آن‌ ها قادر خواهید بود متن مورد نظر خود را درون ‌آن تایپ کنید و یا تصویر مورد نظر خود را درج نمایید.

در گام بعدی شما عزیزان قادر خواهید بود اندازه Content Box را با توجه به احتیاج خود عوض کنید. به منظور انجام این کار بر روی دایره‌ های کوچکی که در گوشه Content Box هستند، کلیک کرده و در ادامه آن ‌ها را به اطراف بکشید تا به سایز مد نظر شما تبدیل شوند.

 

 

پس از این که اندازه خود را انتخاب کردید، بر روی آیکن افزودن تصویر که در عکس زیر هم برای شما مشخص شده است، کلیک نمایید.

 

 

تصویر مد نظر خود را انتخاب نمایید و در ادامه بر روی گزینه Insert کلیک نمایید.

 

 

در این گام از مراحل انجام این پروسه باید اندازه تصویر را به صورت خودکار با اندازه ‌ای که برای Content Box خود انتخاب کرده ‌اید، تطابق دهید.

 

شیوه هم اندازه کردن سایز چند عکس به صورت همزمان در پاورپوینت

از دیگر از قابلیت هایی که در پاورپوینت قرار داده شده است، قابلیت هم اندازه کردن سایز چندین عکس به صورت همزمان خواهد بود. در این قسمت از مقاله ما قصد داریم تا اندازه ۳ عکس را که سایز‌های گوناگونی دارند را به شکلی کاملا همزمان تغییر سایز دهیم و هم زمان هم اندازه هم نماییم. به منظور انام این امر ابتدا کلید Ctrl را بر روی صفحه کلید نگه دارید و در ادامه بر روی تک تک تصاویر کلیک نمایید تا قادر شوید همه آن ‌ها را باهم انتخاب نمایید.

 

 

در ادامه در بخش تب ها بر روی تب Format کلیک نمایید. شایان ذکر خواهد بود که این تب بعد از انتخاب تصاویر در زیر Picture Tools نمایان خواهد شد.

 

 

در خاطر داشته باشید که در قسمت Size قادر هستید طول و عرض تصویر را به دلخواه در بیاورید. به منظور انجام این عمل در بخش Height اندازه طول و در بخش Width اندازه عرض دلخواه را برای تصاویر را وارد کنید.

 

 

این امکان وجود خواهد داشت که حین تایپ کردن اندازه طول، اندازه عرض نیز به صورت خودکار عوض شود و بالعکس. این به این دلیل خواهد بود که نسبت عکس ‌ها به هم نخورد. پس از این که سایز دلخواه خود را وارد کردید، خواهید دید که تمامی عکس ‌ها هم اندازه شده ‌اند.

 

شیوه تغییر اندازه تصاویر به طور همزمان در پاورپوینت

از دیگر مواردی که می ‌توانیم در پاورپوینت انجام دهیم، قابلیت تغییر اندازه تصاویر به صورت همزمان است. شیوه انجام این عمل بسیار آسان خواهد بود. تنها کافی است کلید Ctrl را نگه دارید و تک تک تصاویر را انتخاب نمایید. سپس گوشه یکی از تصاویر را با ماوس گرفته و آن را به یک سمت بکشید. در این زمان می بینید که اندازه تصاویر باهم عوض خواهند شد.

در انتها باید گفت که بهتر است وقتی که یک تصویری را به پاوپوینت اضافه می ‌کنید، به تغییر سایز آن اقدام نمایید، ولی با این حال چنانچه خواستید قادرید از روش‌ های بالا نیز برای تغییر سایز تصاویر کمک بگیرید. باید گفت که امیدوارم که از خواندن این مقاله کاربردی و تصویری که قدم به قدم فرآیند آموزش تنظیم خودکار اندازه تصاویر در پاورپوینت رو برای شما عزیزان به تصویر کشیده شد نهایت استفاده رو برده باشید و تونسته باشید همگام با این مقاله جامع، تمامی مراحل رو عینا انجام دهید و کارتان انجام گردد. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل برای ما نظر و یا دیدگاه خودتون رو از بخش ارسال نظرات و سوالات مطرح کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به آن ها رسیدگی نمایند.

 

می پسندم0نمی پسندم0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ثبت شده در سایت ایران تکنولوژی طی شماره 349 توسط irantechnology و در روز ساعت ۰۴:۰۲:۰۳
© Copyright 2020 http://irantechnology.net . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 338
۲۱ / ۱ / ۱۳۹۹ - ۳:۴۲

آموزش تقویت سیگنال GPS و علل کاهش دریافت سیگنال

در ابتدای امر باید گفت که تقویت سیگنال GPS با چندین راه آسان امکان پذیر خواهد بود. GPSیا سیستم موقعیت یاب جهانی، یک سیستم مسیریابی ماهواره ‌ای به حساب می آید. این امکان به اسمارت فون ‌ها و برنامه ‌ها اجازه خواهد داد تا از برنامه ‌های موقعیت یابی مانند گوگل مپ بهره بگیرند. جالب است بدانید که در گذشته مردم به منظور یافتن مسیر […]

در ابتدای امر باید گفت که تقویت سیگنال GPS با چندین راه آسان امکان پذیر خواهد بود. GPSیا سیستم موقعیت یاب جهانی، یک سیستم مسیریابی ماهواره ‌ای به حساب می آید. این امکان به اسمارت فون ‌ها و برنامه ‌ها اجازه خواهد داد تا از برنامه ‌های موقعیت یابی مانند گوگل مپ بهره بگیرند. جالب است بدانید که در گذشته مردم به منظور یافتن مسیر خود از خورشید و ستارگان کمک می گرفتند، اما در حال حاضر افراد می توانند با استفاده از GPS به سادگی جهت یابی را انجام دهند. در واقع در شرایط کنونی تقریبا تمامی تلفن‌ های هوشمند از سیستم GPS پشتیبانی به عمل می آورد و روز به روز کاربرد آن در میان افراد بیشتر خواهد شد، به عنوان مثال تاکسی ‌های اینترنتی که تماما از جی پی اس به منظور یافتن مبدا و مقصد مسافر کمک می گیرند. ولی این امکان وجود دارد که گاهی در دریافت سیگنال به منظور یافتن موقعیت خود با مشکل رو به رو می شوند و قادر به شناسایی دقیق موقعیت خود نخواهند بود. در ادامه با این مقاله کاربردی و جذاب همراه باشید.

آموزش تقویت سیگنال GPS و علل کاهش دریافت سیگنال

دلایل کم شدن سیگنال و راهکار تقویت سیگنال GPS در اندروید

در این قسمت از این مقاله بن داریم تا دلایل کم شدن قدرت سیگنال جی پی اس را بیان کنیم و شما را برای تقویت آن آموزش دهیم. شایان ذکر است که در واقع یکی از عواملی که تاثیر بسیار زیادی بر روی دقت عمل جی پی اس دارد، شکل قرار گرفتن ماهواره‌ ها نسبت به هم دیگر خواهد بود. به این شکل که به عنوان مثال چنانچه جی پی اس شما همزمان با ۴ ماهواره داده ها را رد و بدل کند و ماهواره ها در شمال و شرق جی پی اس باشند، موجب خواهد شد تا شما سیگنال ضعیف ‌تری را دریافت نمایید و در انتها قادر به شناسایی موقعیت دقیق خود نیستید.

کیفیت آنتن GPS در دستگاه اندروید

به منظور این که قادر باشید سیگنال بهتری را دریافت کنید، احتیاج خواهد بود تا آنتن جی پی اس شما سالم باشد و بتواند به خوبی سیگنال را دریافت نماید، بنابراین چنانچه آنتن جی پی اس گوشی از کیفیت مناسبی برخوردار نمی باشد و یا خراب شده است، شما قادر نیستید موقعیت خود را به شکل درست بیابید.

وجود مشکل در اجرای درایور GPS در سیستم عامل

یکی دیگر از مسائله وقتی رخ خواهد داد که قصد جابه‌جایی از یک نرم ‌افزار به نرم‌ افزار دیگر را داشته باشید که در این زمان به علت جلوگیری از مصرف باتری، جی پی اس خاموش خواهد شد، که به منظور بر طرف کردن این مشکل قادر خواهید بود از برنامه‌ هایی مثل “Connected GPS” کمک بگیرید تا همیشه GPS شما روشن نگه داشته شود.

 

مشکلات نرم ‌افزاری در کیفیت سیگنال GPS

بعضی وقت ها برخی از برنامه ‌ها به منظور ممانعت از مصرف بیشتر باتری، از داده های مکانی پیشین استفاده می ‌کنند و سیگنال ‌های جدید را دریافت نخواهد کرد که در این شرایط می بایست دستگاه را از این حالت در بیاورید.

 بیشتر بودن مسیر طی شده توسط سیگنال GPS

بعضی اوقات به علت چند مسیری، سیگنال دریافتی به وسیله کاربر ضعیف خواهد بود. به این شکل که امواج پس از انعکاس توسط اشیا به آنتن GPS برسند.

لازم به ذکر است که در این شرایط سیگنال مسیر بیشتری را تا رسیدن به آنتن GPS طی می ‌کند و این موجب خواهد شد تا GPS فاصله ماهواره را بیشتر از آنچه هست مورد ارزیابی خود قرار دهد.

 شیوه های افزایش قدرت سیگنال GPS

در این قسمت از مقاله چند راهکار ارائه خواهیم داد که قادر است به شما کمک نماید تا سیگنال بهتری در زمان استفاده از جی پی اس دریافت کنید.

 تغییر حالت GPS به High Accuracy

به منظور این که قادر باشید سیگنال بهتری را دریافت نمایید، قادر خواهید بود از حالت High Accuracy جی پی اس کمک بگیرید. در این راستا و به منظور فعال ‌سازی این وضعیت احتیاج خواهد بود که در ابتدا به قسمت تنظیمات یا Settings سپس به قسمت Location یا موقعیت مراجعه فرمایید و از قسمت Location mode یا حالت مکان‌ یابی، گزینه High accuracy را انتخاب نمایید.

 

استفاده از برنامه ‌های کمکی جهت تقویت سیگنال جی پی اس تلفن همراه

بعضی از برنامه‌ ها وجود دارند که به شما کمک خواهند کرد تا کیفیت GPS را زیاد تر کنید تا بتوانید سیگنال بهتری را تجربه نمایید. بعضی از برنامه ‌هایی که به شما در این زمینه یاری خواهند رساند، عبارت اند از :

 • GPS Status & Toolbox : به منظور پاکسازی دیتای جی پی اس و آپدیت اطلاعات
 • GPS Essentials : به منظور مطلع کردن شما از مسائل و مشکلات موجود در جی پی اس
 • GPS Connected : به منظور فعال نگه داشتن جی پی اس

 

امیدوارم که از خواندن این مقاله کاربردی و تصویری که قدم به قدم فرآیند آموزش تقویت سیگنال GPS و علل کاهش دریافت سیگنال برای شما عزیزان به تصویر کشیده شد نهایت استفاده رو برده باشید. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل برای ما نظر و یا دیدگاه خودتون رو از بخش ارسال نظرات و سوالات مطرح کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به آن ها رسیدگی نمایند.

 

 

می پسندم0نمی پسندم0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ثبت شده در سایت ایران تکنولوژی طی شماره 338 توسط irantechnology و در روز ساعت ۰۳:۴۲:۵۹
© Copyright 2020 http://irantechnology.net . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 303
۲۱ / ۱ / ۱۳۹۹ - ۳:۳۴

راهنمای تعمیر فلش مموری و شیوه رفع مشکل فلش مموری

در ابتدای امر می توان گفت که تعمیر فلش مموری در بیشتر اوقات امری ممکن به حساب می آید. تحت شرایطی که فلش مموری شما در زمان اتصال به دستگاه‌ ها برایش مشکل به وجود آمده است و یا شناسایی نمی ‌شود، می بایست به تعمیر فلش مموری خود بپردازید و در حقیقت قادر خواهید بود با چند راهکار ساده فلش مموری خود را ریکاوری […]

در ابتدای امر می توان گفت که تعمیر فلش مموری در بیشتر اوقات امری ممکن به حساب می آید. تحت شرایطی که فلش مموری شما در زمان اتصال به دستگاه‌ ها برایش مشکل به وجود آمده است و یا شناسایی نمی ‌شود، می بایست به تعمیر فلش مموری خود بپردازید و در حقیقت قادر خواهید بود با چند راهکار ساده فلش مموری خود را ریکاوری نمایید. در این مطلب کاربردی قصد داریم تا به آموزش تعمیر فلش مموری و شیوه عیب یابی و رفع مشکل فلش مموری آن به روش نرم افزاری و تعمیر فیزیکی بپردازیم، لذا ادامه این مقاله جذاب را به هیچ عنوان از دست ندهید.

روش اول : اسکن فلش و دریافتن مشکل

 • در ابتدای امر فلش را به یکی از درگاه ‌های USB کامپیوتر یا لپ ‌تاپ وارد نمایید. چنانچه زمان متصل کردن فلش به کامپیوتر با خطا رو به رو شدید، شاید احتیاج باشد درایور مربوطه را نصب و دوباره فلش را وارد کنید.

تعمیر فلش مموری

 • در ادامه وارد منو استارت بشوید و بر روی گزینه File Explorer کلیک نمایید. در شرایطی که این گزینه را یافت نکردید، قادر خواهید بود My computer یا This PC را باز کرده و مراحل بعدی را یک به یک انجام دهید.

چگونه حل مشکلات فلش

 • در ادامه فرآیند انجام این کار و در پنجره باز شده بر روی ایکن فلش کلیک نمایید. این آیکن اغلب در ستون سمت چپ پنجره باز شده قرار خواهد داشت.

رفع مشکلات فلش مموری

 • در سمت بالای صفحه پنجره و در بخش زبانه‌ ها، بر روی زبانه Home کلیک نمایید.

چگونه حل مشکلات فلش

 • از بین گزینه ‌ها، بر روی گزینه Properties کلیک نمایید.

چگونه حل مشکلات فلش

 • در پنجره نمایان شاده، تب Tools را انتخاب نمایید.

چگونه حل مشکلات فلش

 • در ادامه در قسمت “Error checking” بر روی گزینه Check کلیک نمایید.

چک کردن فلش مموری

 • کمی صبر کنید تا ویندوز فلش شما را اسکن نماید. این امکان وجود دارد که در هنگام انجام این کار پیامی برای شما نمایان شود. در این شرایطی بر روی “Scan and repair drive” کلیک نمایید.

ریکاوری و تعمیر فلش مموری دارای مشکل

 • پس از به اتمام رسیدن شدن اسکن، یک پیام برای شما عزیزان نمایان خواهد شد و از شما درخواست خواهد کرد که بر روی Close کلیک نمایید. چنانچه مشکل فلش شما به موارد نرم ‌افزاری مربوط بود، پس از انجام مراحل فوق می بایست فلش شما به صورت درست کار نماید و چنانچه فلش شما مشکلی داشته باشد، در کادر باز شده خطای فلش شما، نمایان خواهد شد.

چگونه حل مشکلات فلش

روش دوم : فرمت کردن فلش برای رفع مشکل آن

 • در این روش در ابتدا فلش را به یکی از درگاه ‌های USB کامپیوتر وصل نمایید.

چگونه حل مشکلات فلش

 • در گام بعدی در منوی استارت روی گزینه File Explorer کلیک کرده و یا وارد My Computer یا This PC گردید.

چگونه حل مشکلات فلش

 • سپس در پنجره نمایان شده، آیکن فلش در ستون سمت چپ را انتخاب نمایید.

چگونه حل مشکلات فلش

 • در بخش بالایی زبانه Manage را انتخاب نمایید.

چگونه حل مشکلات فلش

 • در ادامه در بین گزینه‌ های موجود بر روی گزینه Format کلیک نمایید. در نظر داشته باشید که با انجام این کار، پنجره مربوط به فرمت فلش باز خواهد شد.

فرمت کردن فلش مموری

 • در گام بعدی در پنجره باز شده بر روی گزینه File system کلیک کرده و از بین موارد، گزینه‌ مد نظر خود را انتخاب نمایید.
 • NTFS : فرمت پیش فرض برای سیستم عامل ویندوز به شمار می رود و تنها در ویندوز قابلیت اجرا را داراست.
 • FAT32 : با ویندوز و مک کاملا سازگار می باشد اما دارای محدودیت ۳۲ گیگابایتی خواهد بود.
 • exFAT : با ویندوز و مک سازگار است و هیچ محدودیت حجمی به همراه نخواهد داشت.

توجه داشته باشید که بهتر است این گزینه ‌ها را به هیچ عنوان تغییر ندهید و بگذارید بر روی حالت پیش فرض بمانند که اغلب بر روی FAT32 قرار دارد.

فرمت کردن فلش مموری

 • چنانچه فلش شما هیچ گونه موردی نداشته باشد، قادر خواهید بود تیک گزینه Quick Format را بزنید تا سریع ‌تر روند فرمت صورت پذیرد، اما چنانچه فلش شما مشکل دارد این تیک را فعال نکنید.

گزینه فرمت سریع فلش مموری

 • در مرحله بعدی بر روی گزینه Start در پایین پنجره کلیک نمایید تا فرمت فلش شروع گردد.

Format فلش

 • در انتها چنانچه فلش به صورت درست فرمت شده باشد، پیام Format Complete نمایان خواهد شد. در آخر بر روی گزینه Ok کلیک نمایید تا پنجره مورد نظر بسته گردد.

چگونه حل مشکلات فلش

روش سوم : تعمیر فلش مموری دارای مشکل

این امکان وجود دارد که دهانه فلش توسط یک شی‌ء خارجی بسته شده باشد و از اتصال فلش به درگاه USB کامپیوتر جلوگیری شود. در این شرایطی باید با استفاده از یک خلال دندان یا گوش پاک کن تلاش کنید آن را بیرون آورید.

تعمیر فلش مموری

 • یا قادر خواهید بود فلش را در کامپیوتر دیگری تست نمایید تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید، بخاطر این که امکان دارد درگاه USB کامپیوتر شما خراب شده باشد.

عیب یابی فلش مموری

 • چنانچه مراحل فوق برای کار شما به درستی عمل نکرد می بایست فلش خود را باز نمایید. این مرحله را وقتی انجام دهید که فایل ‌های داخل فلش برای شما از اهمیت زیادی برخوردار نباشد، اما چنانچه فایل ‌های مهم دارید، قادر خواهید بود از یک متخصص درخواست کنید که کار تعمیر را انجام دهد و اطلاعات فلش شما را ریکاوری نماید.
 • در خاطر داشته باشید که ابزاری که برای انجام این امر احتیاج دارید عبارتند از : لحیم، کابل USB قدیمی، سیم چین، پیچ گوشتی و یک ذره بین.

تعمیر فیزیکی فلش مموری

 • با استفاده از پیچ گوشتی، قاب فلش را باز نمایید.

چگونه حل مشکلات فلش مموری

 • در ادامه با کمک ذره‌ بین، مدار فلش را مورد بررسی قرار دهید که آیا خود مدار و یا ۴ عدد میله ‌ای که از سر فلش به مدار متصل شده، دچار مشکل شده یا خیر؟ در شرایطی که مدار مشکل پیدا کرده باشد، به یک متخصص احتیاج خواهید داشت اما در حالتی که مدار دچار مشکل نشده باشد و ۴ عدد میله ‌ای که از سر فلش به مدار متصل اند، سالم باشند، مراحل بعدی را دنبال نمایید.

عیب یابی و تعمیر فیزیکی فلش مموری

 • سپس فلش را بر روی یک سطح محکم قرار دهید و بخش اتصال سر فلش به مدار رو به بالا باشد.

چگونه حل مشکلات فلش مموری یو اس بی

 • در ادامه فرآیند انجام این کار با استفاده از سیم چین، مقداری از کابل USB قدیمی را برش دهید. شایان ذکر است که چنانچه یک سر کابل USB قدیمی به یک آداپتور متصل باشد، ما بخشی که دارای درگاه USB است را برای این امر احتیاج خواهیم داشت.

کابل یو اس بی برای فلش مموری

 • سپس مقداری از لایه محافظ کابل را برش دهید تا ۴ عدد سیمی که داخل کابل قرار دارد، قابل دیدن باشد.

چگونه حل مشکلات فلش

 • در ادامه با استفاده از لحیم، سیم ‌ها را به ۴ عدد پایه ‌ای که به سر فلش وصل اند، را لحیم کاری نمایید. در انجام این کار احتیاط کنید، بخاطر این که امکان دارد موجب صدمه زدن به فلش شوید و کلا فلش قابلیت استفاده نداشته باشد.

چگونه حل مشکلات فلش

 • در ادامه سر دیگر کابل USB را به یکی از درگاه ‌های USB کامپیوتر وصل نمایید.

چگونه حل مشکلات فلش

 • سپس My Computer یا This PC را باز کنید و در حالتی که کامپیوتر فلش را باز کرد، داده های داخل فلش را به کامپیوتر انتقال دهید، اما چنانچه فلش باز نشد، بهتر خواهد بود آن را به یک متخصص تحویل دهید تا آن را تعمیر نماید و یا اطلاعات موجود در فلش را برای شما بازیابی کند.

چگونه حل مشکلات فلش

امیدوارم که از خواندن این مقاله کاربردی و تصویری که قدم به قدم فرآیند آموزش تعمیر فلش فلش مموری و نحوه عیب یابی و رفع مشکلات برای شما عزیزان به تصویر کشیده شد نهایت استفاده رو برده باشید و تونسته باشید همگام با این مقاله جامع، تمامی مراحل رو عینا انجام دهید و کارتان انجام گردد. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل برای ما نظر و یا دیدگاه خودتون رو از بخش ارسال نظرات و سوالات مطرح کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به آن ها رسیدگی نمایند.

می پسندم0نمی پسندم0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ثبت شده در سایت ایران تکنولوژی طی شماره 303 توسط irantechnology و در روز ساعت ۰۳:۳۴:۵۸
© Copyright 2020 http://irantechnology.net . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 294
۲۰ / ۱ / ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۲

آموزش تصویری نصب مودم ADSL و آماده سازی اولیه

جالب است بدانید که نصب مودم ADSL به هیچ عنوان کار سخت و پیچیده ای نخواهد بود و احتیاج نیست که به منظور انجام آن به مسئول نصب مودم هزینه‌ اضافی پرداخت نمایید.ADSL تکنولوژی‌ اتصال به اینترنت به شمار می رود و برای شما عزیزان این امکان را فراهم می آورد تا اتصال با سرعت بالا به اینترنت را در دستور کار داشته باشید. با […]

جالب است بدانید که نصب مودم ADSL به هیچ عنوان کار سخت و پیچیده ای نخواهد بود و احتیاج نیست که به منظور انجام آن به مسئول نصب مودم هزینه‌ اضافی پرداخت نمایید.ADSL تکنولوژی‌ اتصال به اینترنت به شمار می رود و برای شما عزیزان این امکان را فراهم می آورد تا اتصال با سرعت بالا به اینترنت را در دستور کار داشته باشید. با توجه به وسعت اینترنت، وجود ADSL برای استفاده در هر خانه یا دفتری امری لازم است و جهت داشتن کیفیت بهتر در زمان استفاده از اینترنت احتیاج خواهد بود تا اقدام به دریافت ADSL نمایید. در این مطلب کاربردی بنا داریم تا به آموزش تصویری نصب مودم ADSL و آماده سازی اولیه آن برای راه اندازی اینترنت ثابت در منزل و یا حتی در شرکت بپردازیم، این کار بسیار ساده خواهد بود پس همراه ما باشید و این آموزش ساده، تصویری و جامع رو به هیچ عنوان از دست ندهید.

آموزش گام به گام نصب مودم ADSL و اینترنت ثابت

همان طور که پیش تر هم خدمت شما عنوان کردیم، نصب مودم ADSL کار سختی نیست و به منظور انجام اینکار احتیاج است تا گام های زیر را به ترتیب انجام دهید. اغلب به منظور نصب مودم ای دی اس ال امکان دارد از شما هزینه اضافی اخذ شود که شما قادر خواهید بود با استفاده از این آموزش از آن هزینه اضافی صرف جویی نمایید.

گام نخست : ثبت نام در یکی از شرکت‌ های سرویس دهنده ‌های ADSL یا ISP

به منظور اینکه قادر باشید از اینترنت سریع ADSL بهره بگیرید، در ابتدای امر احتیاج است در یکی از شرکت ‌های ارائه دهنده اینترنت پر سرعت که به آن ISP نیز اطلاق می گردد، ثبت ‌نام نمایید. شرکت‌ های بسیاری در ایران هستند که بعضی از آن ‌ها عبارتند از : پارس آنلاین، مخابرات، شاتل، صبانت، های وب، آسیاتک، های وب و دیگر شرکت ها.

در ابتدای امر از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید که کدام شرکت در منطقه شما بهترین کیفیت، سرعت و عملکرد را در اختیار دارد و در ادامه به صورت آنلاین یا با مراجعه به نمایندگی در آن شرکت ثبت نام نمایید. اغلب به منظور ثبت نام احراز هویت یا اسکن کارت ملی احتیاج خواهد بود. همینطور شایان ذکر می باشد که به منظور رانژه خط تلفن شما و قرار دادن تجهیزات اینترنت در مرکز مخابراطی حدود ۳ تا ۷ روز کاری زمان احتیاج خواهید داشت.

قدم دوم : تهیه کردن یک مودم ADSL و تجهیزات جانبی

در گام بعدی و پس از اینکه در یکی از شرکت ‌های سرویس دهنده اینترنت ADSL ثبت ‌نام کردید این است که باید با توجه به سرویسی که تهیه کردید، مودم و تجهیزات جانبی آن را نیز به شما عزیزان بدهند، در غیر این صورت قادرید خودتان از فروشگاه‌ های مربوطه به خرید مودم ADSL اقدام نمایید.

در یاد داشته باشید که اقلام داخل مودم عبارتند از :

 • دستگاه مودم و آداپتور برق
 • ۱ عدد کابل شبکه
 • ۱ عدد کابل تلفن
 • ۱ عدد اسپلیتر
 • فیلتر تلفن (البته این امکان وجود دارد که این مورد داخل جعبه مودم قرار نگرفته شده باشد)

نصب مودم adsl و تجهیزات ADSL

این‌ ها همه مواردی است که شما در راستای اتصال مودم احتیاج خواهید داشت.

قدم سوم : اتصال تلفن به اسپلیتر (نویزگیر)

در قدم سوم و در شرایطی که به اینترنت ADSL وصل شوید، باید حتما نویزگیر مناسبی را مورد استفاده خود قرار دهید. علت استفاده از نویزگیر هم ممانعت کردن از فرستادن پارازیت بر روی دستگاه تلفن منزل خواهد بود. در شرایطی که این وسیله نباشد، حین حرف زدن با تلفن خانه صدای خش خش زیادی به گوش شما عزیزان می رسد. لذا ابتدا سوکت تلفن را از پریز تلفن خارج کنید و در ادامه سوکت را به بخش Phone اسپلیتر متصل نمایید.

نصب مودم adsl و استفاده از نویزگیر

 • این نکته را در خاطر داشته باشید که اسپلیتر از دو سمت برخوردار می باشد و در واقع در سمتی که یک جای سوکت دارد، می بایست سوکت پریز تلفن به آن متصل گردد و سمتی که دو جای سوکت دارد، یکی مربوط به سوکت تلفن می باشد و آن یکی به سوکت مودم مربوط است که در ادامه توضیح به توضیحات آن خواهیم پرداخت.
 • تلفن با سیگنال آنالوگ کار می کند و مودم ADSL با سیگنال دیجیتال. اسپلیتر هر دو سیگنال را می گیرند و آن ‌ها را میان مودم و تلفن تقسیم می‌ کند تا باهم به تداخلی بر نخورند.

گام چهارم : نحوه اتصال تلفن‌های اضافی به خط تلفن

در شرایطی که در منزل بیشتر از یک تلفن در اختیار دارید، به منظور رفع کردن نویز احتیاج خواهد بود تا از فیلتر تلفن استفاده نمایید. فیلتر تلفن از دو بخش برخوردار است که در یک بخش سوکت پریز تلفن را اتصال می‌ دهیم و در بخش دیگر آن سوکت تلفن را متصل خواهیم کرد. بنابراین چنانچه تلفن اضافی در منزل ندارید، همان نویزگیر برای یک تلفن کافی خواهد بود.

نصب مودم adsl و فیلتر تلفن

مرحله پنجم : اتصال کابل تلفن به مودم

در واقع در این گام از فرآیند انجام این کار باید یک سمت کابل تلفنی که به همراه مودم است را به سوکت مخصوص مودم در اسپلیتر (نویزگیر) اتصال دهید. پس از اینکه یک سمت کابل تلفن را به اسپلیتر وصل کردید، سمت دیگر آن را به مودم اتصال دهید. اغلب محل اتصال کابل تلفن در پشت مودم خواهد بود.

نصب مودم ADSL اتصال سیم تلفن به مودم

گام ششم : اتصال کابل شبکه

مد نظر داشته باشید که درون جعبه مودم یک کابل شبکه قرار دارد که بایستی یک سمت آن را به مودم اتصال دهید. شایان ذکر است که محل اتصال کابل شبکه اغلب در پشت مودم می باشد و اغلب رنگ درگاه کابل شبکه زرد خواهد بود.

نصب مودم و اتصال کابل شبکه به مودم ADSL

در ادامه فرآیند انجام این کار، سمت دیگر کابل شبکه را به کامپیوتر یا لپ‌ تاپ خود وصل نمایید. گفتنی است که محل اتصال در کامپیوتر‌ های دسکتاپ اغلب در بخش پشتی کامپیوتر می باشد و در لپ ‌تاپ‌ ها اغلب در کناره لپ ‌تاپ خواهد بود. اغلب به منظور کانفیگ اولیه مودم احتیاج خواهد بود تا در ابتدای امر با کابل به آن وصل شوید و تنظیمات PPPoE و Wi-Fi را صورت دهید. می توان گفت که اغلب دستور عمل تنظیمات آن در کاتالوگ مودم نوشته شده است. همین طور قادر خواهید بود تا از نمایندگی درخواست نمایید تا مودم را برای شما تنظیم نمایند.

اتصال لپ تاپ به مودم با کابل شبکه

قدم هفتم : اتصال آداپتور برق به مودم

در ادامه و پس از این که همه گام های فوق را انجام دادید، در مرحله انتهایی بایستی آداپتور برق را به مودم متصل کنید. گفتنی است که محل اتصال آداپتور برق در پشت مودم قرار دارد. سپس بعد از اتصال آداپتور، دکمه روشن خاموش مودم را فشار دهید تا مودم روشن و آماده استفاده گردد.

اتصال آداپتور و روشن کردن مودم

در حالتی که مودم را از پیش تنظیم یا کانفیگ کرده ‌اید، پس از این که مودم را روشن کردید، کمی منتظر باشید تا چراغ ‌های مودم روشن گردد و پس از روشن شدن قادر خواهید بود مرورگر را در کامپیوتر خود باز کنید و اینترنت آن را مورد استفاده خود قرار دهید. در نظر داشته باشید که به منظور برقراری اینترنت باید چراق ADSL مودم ثابت شده و چراغ INTERNET چشمک بزند. در صورت وجود هرگونه سوال، مشکل و یا ابهام در زمینه نصب مودم ای دی اس ال از قسمت نظرات برای ما دیدگاه و سوالات خودتون رو ارسال کنید تا در اسرع وقت به آن ها پاسخ داده شود.

می پسندم0نمی پسندم0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ثبت شده در سایت ایران تکنولوژی طی شماره 294 توسط irantechnology و در روز چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۲:۳۴
© Copyright 2020 http://irantechnology.net . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 274
۲۰ / ۱ / ۱۳۹۹ - ۷:۱۳

آموزش استفاده از افکت های اینستاگرام در اندروید و IOS

جالب است بدانید که قابلیتی که اخیرا اینستاگرام ارائه داده است برای کاربران این امکان را فراهم می آورد تا از جلوه‌ های واقعیت افزوده استفاده نمایند. این امکان در برنامه ‌هایی مثل snapchat وجود دارد و امروزه اینستاگرام نیز آن را به امکانات اپلیکیشن خود افزوده است. هرچند این جلوه‌ ها بسیار جالب هستند ولی امکان دارد که استفاده از آن ‌ها اندکی شما […]

جالب است بدانید که قابلیتی که اخیرا اینستاگرام ارائه داده است برای کاربران این امکان را فراهم می آورد تا از جلوه‌ های واقعیت افزوده استفاده نمایند. این امکان در برنامه ‌هایی مثل snapchat وجود دارد و امروزه اینستاگرام نیز آن را به امکانات اپلیکیشن خود افزوده است. هرچند این جلوه‌ ها بسیار جالب هستند ولی امکان دارد که استفاده از آن ‌ها اندکی شما عزیزان را گیج کند. در این مقاله همراه ما باشید تا این موارد را بررسی کنیم.

به چه صورت افکت ‌ها را در اینستاگرام پیدا کرده و استفاده نماییم؟

 • به منظور انجام این کار در ابتدا اینستاگرام خود را باز کنید و در ادامه انگشت خود را از بخش بالا به سمت راست بکشید و بر روی آیکن دوربین کلیک نمایید.
 • اطمینان حاصل کنید که در حالت Normal قرار داشته باشید.

 • در ادامه و به منظور مشاهده جلوه‌ های بروز و تازه انگشت خود را در پایین صفحه به سمت چپ بکشید.
 • به منظور این که تمامی جلوه‌ ها را ببینید، می توانید بر روی Browse Effects یا آیکن وسط صفحه کلیک نمایید.

 • در بخش جدیدی که برای شما نمایان می شود، قادرید از بین جلوه‌ های موجود هر کدام را که خواستید انتخاب کرده و یا برای دسترسی به جلوه ‌های بیشتر بر روی گزینه Light Leak IV کلیک نمایید.

 • سپس گزینه Browse Effects را انتخاب نمایید.

 • در صفحه نمایان شده، قادرید تمامی افکت ‌ها را ببینید.

 • قادر خواهید بود با انتخاب هر کدام از افکت‌ ها و انتخاب گزینه Try It افکت ‌ها را امتحان و در صورت علاقه انتخاب نمایید.

 • در نظر داشته باشید که بعضی از این جلوه ها امکان دارد چند حالت داشته باشد که با انتخاب دایره‌ های کوچک در بالای دکمه شاتر، قادرید حالت‌ های گوناگون آن ها را ببینید.

 • هر کدام از افکت‌ ها را که دوست داشتید می توانید با آن عکس بگیرید یا با نگه داشتن دکمه شاتر فیلم تهیه نمایید و چنانچه قصد دارید یک استوری تهیه کنید بر روی دکمه Your Story کلیلک کنید و در انتها Send to را انتخاب نمایید.

چگونه افکت‌ های اینستاگرام را ذخیره کنیم؟

چنانچه از جلوه‌ ها بسیار بهره می گیرید، قادرید جلوه ‌های مورد علاقه خود را ذخیره نمایید. به منظور انجام این کار احتیاج است مراحل زیر را انجام دهید :

 • پس از اینکه جلوه مورد نظر خود را انتخاب کردید، گزینه Light Leak IV را انتخاب نمایید.

 • در قسمت باز شده گزینه save effect را انتخاب کنید.

 • من بعد جلوه‌ های ذخیره شده شما در سمت چپ دکمه شاتر برای شما عزیزان نمایان خواهند شد.

 • به منظور حذف جلوه ‌های ذخیره شده، قادرید جلوه مورد نظر را انتخاب کنید و بر روی گزینه saved کلیک نمایید تا جلوه مورد نظر دیلیت گردند.

چگونه افکت‌ های بیشتری را بیابیم؟

خب درست است که در گالری افکت ‌ها قادریم جلوه های گوناگون را بیابیم، ولی یکی از بهترین مکان ‌ها به منظور پیدا کردن افکت ‌ها، می‌ تواند پروفایل کاربران محسوب شود.

 • به منظور انجام اینکار قادرید هشتگ AR یا Effects را جستجو نمایید و پس از اینکه پروفایلی را که دوست دارید را یافتید، تب Smiley را انتخاب نمایید. در این بخش قادر خواهید بود تمامی تغییراتی را که کاربر اعمال کرده را ملاحظه فرمایید.

 • جهت مشاهده پیش نمایش جلوه بر روی سازنده اثر کلیک نمایید.

 • در ادامه در بخش باز شده گزینه Try it را انتخاب نمایید.

 • چنانچه در حال مشاهده استوری سازنده افکت هستید، این امکان وجود خواهد داشت که یک دکمه Swipe وجود داشته باشد که با کشیدن آن به سمت بالا قادر باشید مستقیم به صفحه فیلتر استوری اینستاگرام ورود کنید.

 

 

می پسندم0نمی پسندم0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ثبت شده در سایت ایران تکنولوژی طی شماره 274 توسط irantechnology و در روز ساعت ۰۷:۱۳:۱۴
© Copyright 2020 http://irantechnology.net . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 256
۲۰ / ۱ / ۱۳۹۹ - ۷:۰۶

آموزش ساخت کابل آرسی (RCA) در خانه

در ابتدا باید این طور بیان کرد که ساخت کابل آرسی یا RCA بسیار آسان خواهد بود و پیچیدگی خاصی برای شما عزیزان به همراه نخواهد داشت. یکی از پر استفاده ‌ترین رابط ‌ها به منظور انتقال صوت و تصویر، رابط RCA یا کابل آرسی به حساب خواهد آمد. در نظر داشته باشید که این رابط در واقع همان رابطی است که بارها در پشت […]

در ابتدا باید این طور بیان کرد که ساخت کابل آرسی یا RCA بسیار آسان خواهد بود و پیچیدگی خاصی برای شما عزیزان به همراه نخواهد داشت. یکی از پر استفاده ‌ترین رابط ‌ها به منظور انتقال صوت و تصویر، رابط RCA یا کابل آرسی به حساب خواهد آمد. در نظر داشته باشید که این رابط در واقع همان رابطی است که بارها در پشت تلوزیون آن را دیده اید. همین طور برای انتقال صدا از دستگاه پخش خودرو به آمپلی فایر سیستم صوتی کابل آرسی را مورد استفاده قرار می دهد. گاهی این امکان وجود دارد که در ماشین یا خانه برای استفاده از یک دستگاه خاص به این نوع رابط نیاز پیدا کنید. در این مطلب کاربری قصد داریم تا شما را با شیوه ساخت کابل آرسی یا همان رابط RCA آشنا کنیم تا قادر باشید یک رابط تمیز برای تلویزیون یا سیستم صوتی ماشین ساخته و از خرج کردن هزینه‌ های اضافی پرهیز نمایید. لذا ادامه این مقاله رو از دست ندید.

آموزش ساخت کابل آرسی (RCA) در خانه

آموزش تصویری ساخت کابل آرسی رابط RCA

به منظور طراحی یک چنین رابطی می بایست مراحل زیر را قدم به قدم انجام دهید. تنها باید به این موضوع توجه داشته باشید که کیفیت قطعات استفاده شده و مونتاژ صحیح آن در کیفیت انتقال صدا بسیار اثر گذار خواهد بود.

 • در ابتدای امر هویه لحیم کاری خود را به برق وصل نمایید تا به خوبی گرم گردد و در ادامه مراقب باشید تا نوک آن با زمین برخوردی را نداشته باشد.

ساخت کابل آرسی - گرم کردن هویه

 • در گام بعدی بایستی با توجه به اندازه ‌ای که احتیاج دارید، کابل صوتی تهیه کرده و یا اگر دارید آن را با سیم چین جدا کنید.

 

ساخت کابل آرسی - تهیه کابل صوتی

 • حدود ۲ سانتی متر از عایق روی سیم را با استفاده از سیم چین یا یک شی تیز مانند چاقو یا موکت ‌بر، جدا نمایید. حواستان به این امر باشد که زمان انجام اینکار خود سیم را نبرید.

ساخت کابل آرسی - لخت کردن سیم

 • بسیاری از کابل‌ ها از ۴ سیم برخوردار خواهند بود که می بایست آن‌ ها را از هم جدا نمایید و رنگ ‌های مشابه را به هم بپیچید.

ساخت کابل آرسی

 • به منظور این که سیم ‌ها بهتر به هم وصل شوند و اتصال خوبی را برقرار نمایند، احتیاج خواهد بود تا سر سیم را با هویه لحیم کاری نمایید. به منظور انجام این کار هویه را بر روی سیم نگه دارید تا به خوبی داغ گردد. در ادامه لحیم را روی سیم داغ قرار دهید تا ذوب شده و یک پوشش روی سیم‌ به وجود آورد.

 

ساخت کابل آرسی - لحیم کردن سیم‌ها

 • چنانچه بنا دارید چندین کابل گوناگون را طراحی کنید، قادر خواهید بود برای تشخیص آن‌ ها از شرینک ‌های حرارتی (heat shrink) در رنگ‌ های گوناگون بهره بگیرید.

شرینک‌های حرارتی

 • به منظور انجام این کار حدود ۲ سانت از شرینک را جدا کنید و در ادامه سیم را از آن رد نمایید.

 

رد کردن سیم از شرینک‌های حرارتی برای ساخت کابل آرسی

 • در ادامه با یک سشوار شرینگ را گرم نمایید تا جذب سیم گردد.

شرینک‌های حرارتی برای ساخت کابل آرسی

 • در این گام از این فرآیند باید قطعات سوکت RCA را از هم جدا کنید و به منظور این که گم نشوند، قطعات را کنار هم بگزارید.

با کردن قطعات سوکت آرسی

 • در ابتدای امر سیم را از قاب بیرونی سوکت RCA رد نمایید تا در ادامه قادر باشید با این قاب روی اتصالات را کاور کنید.

ساخت کابل آرسی و سوکت آرسی

 • سیم سیگنال که در واقع همان سیم قرم است را می بایست به بخش مرکزی سوکت RCA لحیم نمایید. جهت لحیم کردن هویه را داغ کرده و در ادامه سیم را به آخر سوکت RCA وصل نمایید. برای محکم کاری قادر خواهید بود کمی بیشتر روی سیم را لحیم کاری را انجام دهید.

مراحل ساخت کابل آرسی

 • در ادامه سیم اتصال زمین که همان سیم مشکی است را می بایست به بدنه سوکت لحیم کاری نمایید. تلاش داشته باشید تا لحیم کاری را به صورتی انجام دهید که اتصال کافی میان سیم و بدنه RCA برقرار گردد.

ساخت کابل آرسی

 • در آخرین مرحله قاب بیرونی و سوکت را به هم وصل کنید و آن را محکم نمایید.

کابل آرسی دستی در خانه

امیدوارم از این مقاله استفاده کرده باشید.

 

می پسندم0نمی پسندم0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ثبت شده در سایت ایران تکنولوژی طی شماره 256 توسط irantechnology و در روز ساعت ۰۷:۰۶:۲۷
© Copyright 2020 http://irantechnology.net . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 244
۲۰ / ۱ / ۱۳۹۹ - ۶:۵۷

۵ راه ساخت شماره مجازی رایگان به منظور استفاده در تلگرام و واتس اپ

شماره مجازی رایگان یکی از درخواست های همیشگی کاربران سایت ماست. برنامه های چت مانند تلگرام، واتس اپ، وایبر، لاین، فیسبوک و … برای ثبت نام و طراحی اکانت احتیاج به یک شماره موبایل برای رجیستر شدن خواهند داشت. به عنوان مثال چنانچه بنا داشته باشید که در تلگرام اکانتی بسازید مطمئنا لازم خواهد بود تا با استفاده از یک شماره موبایل حساب کاربری طراحی […]

شماره مجازی رایگان یکی از درخواست های همیشگی کاربران سایت ماست. برنامه های چت مانند تلگرام، واتس اپ، وایبر، لاین، فیسبوک و … برای ثبت نام و طراحی اکانت احتیاج به یک شماره موبایل برای رجیستر شدن خواهند داشت. به عنوان مثال چنانچه بنا داشته باشید که در تلگرام اکانتی بسازید مطمئنا لازم خواهد بود تا با استفاده از یک شماره موبایل حساب کاربری طراحی کنید و در ادامه به چت و گفت و گو در آن بپردازید. البته این موضوع هم جالب توجه است که کاربران قادر خواهند بود به وسیله شماره های مجازی نیز اقدام به ساخت اکانت در برنامه های چت نمایند. باید گتف که به منظور ساخت این گونه از حساب های کاربری شما عزیزان احتیاج به خرید و تهیه یک شماره مجازی خواهید داشت، البته اپلیکیشن هایی وجود دارد که قادرید با ثبت نام در آن اقدام به تهیه شماره مجازی رایگان به منظور ساخت اکانت رایگان نمایید. در این مقاله‌ راهنما و آموزشی بنا داریم تا ۵ راه ساخت شماره مجازی رایگان ساخت اکانت به منظور استفاده در برنامه های چت مثل تلگرام، واتس اپ و سایر برنامه‌ ها را بیان کنیم. لذا در ادامه با سایت ما همراه باشید.

5 روش ساخت شماره مجازی رایگان برای استفاده در تلگرام و واتس اپ
آموزش ساخت شماره مجازی رایگان با Text Now

در این خصوص و به منظور ساخت شماره مجازی رایگان بنا داریم تا برنامه Text Now مورد استفاده خود قرار دهیم. شایان ذکر است که این برنامه هم برای اندروید و هم برای iOS در دسترس می باشد. در همین راستا در ابتدای امر برنامه Text Now را از انتهای این آموزش دریافت و نصب نمایید. بعد از اجرای برنامه با صفحه زیر مواجه خواهید شد. روی گزینه Create Account  کلیک کنید.

آموزش ساخت شماره مجازی رایگان

در حال حاضر یک صفحه ثبت نام برای شما به نمایش در خواهد آمد. در قسمت Username یک نام کاربری برگزینید. در قسمت Password یک رمز عبور به منظور استفاده حساب خود انتخاب نمایید. در بخش Email یک رایانامه برای حساب خود انتخاب کنید و روی Create کلیک نمایید.

آموزش ساخت شماره مجازی رایگان برای اندورید

حال شما عزیزان قادر خواهید بود شماره مجازی انتخاب نمایید. در بخش Area Code یک کد منطقه ای ۳ رقمی برای شماره مجازی ایالات متحده وارد کنید و روی Next کلیک کنید.

آموزش ساخت شماره مجازی رایگان برای آیفون

در ادامه از میان شماره های موجود یک شماره انتخاب نمایید. گفتنی است که بعد از انتخاب شماره وارد صفحه اصل TextNowمی شوید. در وسط صفحه شماره مجازی شما نمایان می شود. البته در نظر داشته باشید که شما عزیزان قادرید از منوی برنامه نیز شماره خود را مشاهده کنید.

شماره مجازی رایگان برای اندروید و iOS

این شماره‌ مجازی به کشور ایالات متحده تعلق دارد که کد و پیش شماره کشوری آن (۱+) می باشد.

 

آموزش استفاده از شماره مجازی رایگان برنامه Text Now

به منظور استفاده از این شماره مجازی رایگان فقط کافی است تا شماره مذکور را زمان ثبت نام در برنامه های چت و گفتگو وارد کنید تا کد تایید آن به برنامه Text Now فرستاده گردد. به عنوان مثال ما از شماره مجازی خود در برنامه تلگرام بهره گرفته ایم. در ابتدا کد کشوری (۱+) را وارد می کنیم و در اداماه شماره مجازی را ثبت کرده ایم و کد تایید را از برنامه Text Now گرفته ایم.

شماره مجازی رایگان

راهنمای ساخت شماره مجازی بدون بلاک و رایگان با برنامه NextPlus

در ابتدای امر یک صفحه برای شما به نمایش در خواهد آمد که باید گزینه sign up را انتخاب نمایید. اطلاعات لازم به منظور ثبت نام مانند؛ از نام، نام خانوادگی، سال تولد، جنسیت و ایمیل خود را وارد کرده و در ادامه روی گزینه Next کلیک نمایید. بعد از این که به برنامه وارد شدید از بخش بالا سمت راست روی گزینه منو کلیک کنید و سپس گزینه Tap to get your free Next plus number را انتخاب نمایید. بنابراین با انتخاب کد شهر و پیش شماره مورد نظر خود بر روی Get A Custom Number  کلیک کنید تا شماره مجازی رایگان را دریافت نمایید.

نکست پلاس

آموزش ساخت شماره مجازی رایگان با Smartcall

در ادامه برای شما کاربران عزیز، بنا داریم برنامه Smartcall را معرفی کنیم. ابتدا این برنامه را نصب نمایید. در نظر داشته باشید که این برنامه به شما یک شماره مجازی اندونزی با پیش شماره ۶۲+ را خواهد داد. جهت وارد شدن به برنامه اسمارت کال می بایست در ابتدای امر شماره موبایل خود را وارد نمایید. در ادامه یک کد فعال ‌سازی برای شما فرستاده می شود که با وارد کردن این کد برنامه شماره مجازی فعال خواهد شد. این برنامه برای ساخت حساب کاربری در تلگرام، واتس اپ و اینستاگرام کاربرد های فراوانی خواهد داشت.

برنامه ساخت شماره مجازی رایگان برای تلگرام

خرید شماره مجازی و ساخت اکانت در تلگرام

در انتهای این مقاله کاربردی باید گفت که چنانچه با استفاده از برنامه های معرفی شده، قادر نبودید شماره‌ مجازی خود را بسازید، شما ناچار به خرید یک شماره مجازی خواهید بود که برای خرید شماره مجازی قادرید به وب سایت های مختلف و معتبری مراجعه فرمایید. مثل سایت های زیر :

 • Pinger Textfree Web
 • TextNow

امیدواریم این آموزش برای شما عزیزان مفید بوده باشه. در صورت وجود هرگونه سوال و یا ابهام در زمینه ساخت شماره مجازی از قسمت دیدگاه ها برای ما یک نظر بفرستید تا راهنمایی های لازم رو به شما عزیزان بدهیم.

 

می پسندم0نمی پسندم0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ثبت شده در سایت ایران تکنولوژی طی شماره 244 توسط irantechnology و در روز ساعت ۰۶:۵۷:۴۷
© Copyright 2020 http://irantechnology.net . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 229
۲۰ / ۱ / ۱۳۹۹ - ۶:۳۹

۳ روش ساده به منظور تمیز کردن هندزفری گوشی + نکات آموزشی

همان طور که میدانید تمیز کردن هندزفری یکی از نکاتی است که باید به آن توجه بسیاری کرد. شایان ذکر است که در شرایطی که برای گوش کردن به موسیقی، تماشای فیلم و یا گوش دادن به پادکست‌ هندزفری را مورد استفاده خود قرار می دهید، شاید متوجه شده‌ باشید که بعد از گذشت مدت زمانی، هندزفری‌ ها چه اندازه کثیف می شوند. زمانی که […]

همان طور که میدانید تمیز کردن هندزفری یکی از نکاتی است که باید به آن توجه بسیاری کرد. شایان ذکر است که در شرایطی که برای گوش کردن به موسیقی، تماشای فیلم و یا گوش دادن به پادکست‌ هندزفری را مورد استفاده خود قرار می دهید، شاید متوجه شده‌ باشید که بعد از گذشت مدت زمانی، هندزفری‌ ها چه اندازه کثیف می شوند. زمانی که استفاده از هندزفری موم گوش، چربی پوست و موارد ناخوشایند به هندزفری می ‌چسبد که تمیز نکردن آن باعث آلودگی و تجمع میکروب ‌ها خواهد شد. خوشبختانه بیشتر هندزفری ‌ها قابلیت تمیز کردن را دارا می باشند و شما عزیزان فقط با صرف چند دقیقه وقت و استفاده از چند ماده اولیه آن را تمیز و بهداشتی نمایید و از استفاده های پی در پی و مجدد آن نهایت لذت را در عین تمیزی آن تجربه کنید. در این مقاله کاربردی و ساده قصد داریم تا به آموزش ۳ راه ساده به منظور تمیز کردن هندزفری که برای رعایت بهداشت گوش و ممانعت از عفونت، بپردازیم. لذا اگر از هندزفری استفاده می کنی و الآن از لحاظ بهداشتی در وضعیت مناسبی قرار ندارد، بهت پیشنهاد می کنم که این مقاله رو از دست ندی.

تمیز کردن هندزفری با مسواک

این موضوع رو در خاطر داشته باشید که مسواک به منظور تمیز کردن و برداشتن زباله ‌های سبک موجود در هندزفری بسیار گزینه مناسبی خواهد بود. به این منظور باید ابتدا فیش هندزفری را از گوشی، لپ تاپ یا ام پی تری پلیر جدا نمایید. گفتنی است که این کار موجب خواهد شد تا جریان برق موجود در آن قطع شده و در حین تمیز کردن صدمه ای به آن وارد نیاید.

 

تمیز کردن هندزفری با مسواک

در ادامه و برای شروع انجام این کار و در روش اول، یک مسواک قدیمی که استفاده خودش را از دست داده بردارید. همین طور خرید یک مسواک پلاستیکی ارزان هم می تواند بسیار مناسب به حساب آید. مسواک ‌های پلاستیکی الکتریسیته ساکن هندزفری را خنثی می کنند و اجازه نمی دهند به آن صدمه ای وارد آید. تلاش کنید برس مسواک تا جایی که امکان دارد باریک باشد تا به سادگی بتواند وارد سوراخ‌ های موجود در هندزفری گردد.

 

تهیه یک مسواک

حال نوبت آن رسیده است که مسواک را به صورت آهسته و با حرکات دایره ‌ای بر روی هندزفری بکشید و تلاش داشته باشید زباله ‌ها و آلودگی ‌های موجود در آن را پاک نمایید. به این نکته بسیار مهم توجه کامل را داشته باشید که در هنگام تمیز کردن مسواک را فشار ندهید که برس‌های آن به بلندگو صدمه وارد آورد.

 

تمیز کردن هندزفری با مسواک

بعد از به اتمام رسیدن کار تمیز کردن، مسواک را به منظور تمیزکاری بعدی شسته و ضد عفونی نمایید. البته این موضوع رو در یاد داشته باشید که چنانچه مسواک بیش از حد فرسوده و آلوده است، بهتر است که آن را داخل سطل زباله قرار دهید.

 

تمیز کردن هندزفری با مسواک

استفاده از محلول صابون و آب به منظور تمیز کردن هندزفری

همانطور که معلوم است همه ما در منزل به صابون مایع دسترسی داریم. با استفاده از یک کاسه محصول صابون و آب درست کنید و تلاش داشته باشید تا صابون مایع آن بیش از اندازه نباشد.

 

استفاده از محلول صابون و آب برای تمیز کردن هندزفری

در گام بعدی باید یک پارچه تمیز کننده را آغشته به محلول آب و صابون خود نمایید.

 

استفاده از محلول صابون و آب برای تمیز کردن هندزفری

در مرحله بعدی و با استفاده از پارچه تمیز کننده، هندزفری را به صورت آهسته تمیز نمایید. به این موضوع توجه داشته باشید که محلول آب و صابون از سوراخ ‌های موجود وارد هندزفری نشود. به منظور ممانعت از این کار محل سوراخ ‌های هندزفری را به طرف پایین بگیرید و در ادامه مایعات را خشک نمایید.

 

استفاده از محلول صابون و آب برای تمیز کردن هندزفری

حال باید هندزفری خود را با کمک یک حوله یا پارچه خشک پاک کنید و مایعات آن را به صورت کامل خشک نمایید. به هیچ عنوان از سشوار جهت خشک کردن هندزفری بهره نگیرید، بخاطر این که هندزفری دارای سیم ‌های ریز و قطعات حساس به گرما می باشد که در این صورت به آن آسیب هایی وارد خواهد شد.

 

پاک کردن هندزفری پس از شستشو با آب و صابون

ضدعفونی هندزفری با استفاده از الکل

به منظور ضد عفونی کردن هندزفری ما به الکل احتیاج خواهیم داشت. اغلب در همه خانه ‌ها الکل به منظور مصارف بهداشتی موجود است و قادر خواهید بود از آن بهره بگیرید. البته توجه به این موضوع هم الزامیست که الکل مورد استفاده حتما خالص و بدون مواد شیمیایی اضافی باشد، بخاطر این که بعضی مواد شیمیایی با هندزفری واکنش نشان می دهند و باعث خراب شدن آن می شود.

 

۱ عدد گوش پاک کن تهیه کنید و قسمت پنبه ‌ای آن را به الکل آغشته نمایید. البته در خاطر داشته باشید که مقدار الکل نباید بیش از اندازه باشد و اضافه آن را از روی گوش پاک کن بردارید.

حال گوش پاک کن که به الکل آغشته است را بر روی هندزفری بمالید تا میکروب‌ ها، چربی پوست و تعریق را تمیز نماید.

در ادامه فرآیند انجام این کار با یک حوله یا پارچه خشک هندزفری خود را به صورت کامل تمیز کاری نمایید.

 

 

می پسندم0نمی پسندم0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ثبت شده در سایت ایران تکنولوژی طی شماره 229 توسط irantechnology و در روز ساعت ۰۶:۳۹:۵۶
© Copyright 2020 http://irantechnology.net . All Rights Reserved چاپ این خبر