توضیحات : با
کد خبر : 294
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۲
122 views بازدید

آموزش تصویری نصب مودم ADSL و آماده سازی اولیه

جالب است بدانید که نصب مودم ADSL به هیچ عنوان کار سخت و پیچیده ای نخواهد بود و احتیاج نیست که به منظور انجام آن به مسئول نصب مودم هزینه‌ اضافی پرداخت نمایید.ADSL تکنولوژی‌ اتصال به اینترنت به شمار می رود و برای شما عزیزان این امکان را فراهم می آورد تا اتصال با سرعت بالا به اینترنت را در دستور کار داشته باشید. با […]

جالب است بدانید که نصب مودم ADSL به هیچ عنوان کار سخت و پیچیده ای نخواهد بود و احتیاج نیست که به منظور انجام آن به مسئول نصب مودم هزینه‌ اضافی پرداخت نمایید.ADSL تکنولوژی‌ اتصال به اینترنت به شمار می رود و برای شما عزیزان این امکان را فراهم می آورد تا اتصال با سرعت بالا به اینترنت را در دستور کار داشته باشید. با توجه به وسعت اینترنت، وجود ADSL برای استفاده در هر خانه یا دفتری امری لازم است و جهت داشتن کیفیت بهتر در زمان استفاده از اینترنت احتیاج خواهد بود تا اقدام به دریافت ADSL نمایید. در این مطلب کاربردی بنا داریم تا به آموزش تصویری نصب مودم ADSL و آماده سازی اولیه آن برای راه اندازی اینترنت ثابت در منزل و یا حتی در شرکت بپردازیم، این کار بسیار ساده خواهد بود پس همراه ما باشید و این آموزش ساده، تصویری و جامع رو به هیچ عنوان از دست ندهید.

آموزش گام به گام نصب مودم ADSL و اینترنت ثابت

همان طور که پیش تر هم خدمت شما عنوان کردیم، نصب مودم ADSL کار سختی نیست و به منظور انجام اینکار احتیاج است تا گام های زیر را به ترتیب انجام دهید. اغلب به منظور نصب مودم ای دی اس ال امکان دارد از شما هزینه اضافی اخذ شود که شما قادر خواهید بود با استفاده از این آموزش از آن هزینه اضافی صرف جویی نمایید.

گام نخست : ثبت نام در یکی از شرکت‌ های سرویس دهنده ‌های ADSL یا ISP

به منظور اینکه قادر باشید از اینترنت سریع ADSL بهره بگیرید، در ابتدای امر احتیاج است در یکی از شرکت ‌های ارائه دهنده اینترنت پر سرعت که به آن ISP نیز اطلاق می گردد، ثبت ‌نام نمایید. شرکت‌ های بسیاری در ایران هستند که بعضی از آن ‌ها عبارتند از : پارس آنلاین، مخابرات، شاتل، صبانت، های وب، آسیاتک، های وب و دیگر شرکت ها.

در ابتدای امر از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید که کدام شرکت در منطقه شما بهترین کیفیت، سرعت و عملکرد را در اختیار دارد و در ادامه به صورت آنلاین یا با مراجعه به نمایندگی در آن شرکت ثبت نام نمایید. اغلب به منظور ثبت نام احراز هویت یا اسکن کارت ملی احتیاج خواهد بود. همینطور شایان ذکر می باشد که به منظور رانژه خط تلفن شما و قرار دادن تجهیزات اینترنت در مرکز مخابراطی حدود ۳ تا ۷ روز کاری زمان احتیاج خواهید داشت.

قدم دوم : تهیه کردن یک مودم ADSL و تجهیزات جانبی

در گام بعدی و پس از اینکه در یکی از شرکت ‌های سرویس دهنده اینترنت ADSL ثبت ‌نام کردید این است که باید با توجه به سرویسی که تهیه کردید، مودم و تجهیزات جانبی آن را نیز به شما عزیزان بدهند، در غیر این صورت قادرید خودتان از فروشگاه‌ های مربوطه به خرید مودم ADSL اقدام نمایید.

در یاد داشته باشید که اقلام داخل مودم عبارتند از :

  • دستگاه مودم و آداپتور برق
  • ۱ عدد کابل شبکه
  • ۱ عدد کابل تلفن
  • ۱ عدد اسپلیتر
  • فیلتر تلفن (البته این امکان وجود دارد که این مورد داخل جعبه مودم قرار نگرفته شده باشد)

نصب مودم adsl و تجهیزات ADSL

این‌ ها همه مواردی است که شما در راستای اتصال مودم احتیاج خواهید داشت.

قدم سوم : اتصال تلفن به اسپلیتر (نویزگیر)

در قدم سوم و در شرایطی که به اینترنت ADSL وصل شوید، باید حتما نویزگیر مناسبی را مورد استفاده خود قرار دهید. علت استفاده از نویزگیر هم ممانعت کردن از فرستادن پارازیت بر روی دستگاه تلفن منزل خواهد بود. در شرایطی که این وسیله نباشد، حین حرف زدن با تلفن خانه صدای خش خش زیادی به گوش شما عزیزان می رسد. لذا ابتدا سوکت تلفن را از پریز تلفن خارج کنید و در ادامه سوکت را به بخش Phone اسپلیتر متصل نمایید.

نصب مودم adsl و استفاده از نویزگیر

  • این نکته را در خاطر داشته باشید که اسپلیتر از دو سمت برخوردار می باشد و در واقع در سمتی که یک جای سوکت دارد، می بایست سوکت پریز تلفن به آن متصل گردد و سمتی که دو جای سوکت دارد، یکی مربوط به سوکت تلفن می باشد و آن یکی به سوکت مودم مربوط است که در ادامه توضیح به توضیحات آن خواهیم پرداخت.
  • تلفن با سیگنال آنالوگ کار می کند و مودم ADSL با سیگنال دیجیتال. اسپلیتر هر دو سیگنال را می گیرند و آن ‌ها را میان مودم و تلفن تقسیم می‌ کند تا باهم به تداخلی بر نخورند.

گام چهارم : نحوه اتصال تلفن‌های اضافی به خط تلفن

در شرایطی که در منزل بیشتر از یک تلفن در اختیار دارید، به منظور رفع کردن نویز احتیاج خواهد بود تا از فیلتر تلفن استفاده نمایید. فیلتر تلفن از دو بخش برخوردار است که در یک بخش سوکت پریز تلفن را اتصال می‌ دهیم و در بخش دیگر آن سوکت تلفن را متصل خواهیم کرد. بنابراین چنانچه تلفن اضافی در منزل ندارید، همان نویزگیر برای یک تلفن کافی خواهد بود.

نصب مودم adsl و فیلتر تلفن

مرحله پنجم : اتصال کابل تلفن به مودم

در واقع در این گام از فرآیند انجام این کار باید یک سمت کابل تلفنی که به همراه مودم است را به سوکت مخصوص مودم در اسپلیتر (نویزگیر) اتصال دهید. پس از اینکه یک سمت کابل تلفن را به اسپلیتر وصل کردید، سمت دیگر آن را به مودم اتصال دهید. اغلب محل اتصال کابل تلفن در پشت مودم خواهد بود.

نصب مودم ADSL اتصال سیم تلفن به مودم

گام ششم : اتصال کابل شبکه

مد نظر داشته باشید که درون جعبه مودم یک کابل شبکه قرار دارد که بایستی یک سمت آن را به مودم اتصال دهید. شایان ذکر است که محل اتصال کابل شبکه اغلب در پشت مودم می باشد و اغلب رنگ درگاه کابل شبکه زرد خواهد بود.

نصب مودم و اتصال کابل شبکه به مودم ADSL

در ادامه فرآیند انجام این کار، سمت دیگر کابل شبکه را به کامپیوتر یا لپ‌ تاپ خود وصل نمایید. گفتنی است که محل اتصال در کامپیوتر‌ های دسکتاپ اغلب در بخش پشتی کامپیوتر می باشد و در لپ ‌تاپ‌ ها اغلب در کناره لپ ‌تاپ خواهد بود. اغلب به منظور کانفیگ اولیه مودم احتیاج خواهد بود تا در ابتدای امر با کابل به آن وصل شوید و تنظیمات PPPoE و Wi-Fi را صورت دهید. می توان گفت که اغلب دستور عمل تنظیمات آن در کاتالوگ مودم نوشته شده است. همین طور قادر خواهید بود تا از نمایندگی درخواست نمایید تا مودم را برای شما تنظیم نمایند.

اتصال لپ تاپ به مودم با کابل شبکه

قدم هفتم : اتصال آداپتور برق به مودم

در ادامه و پس از این که همه گام های فوق را انجام دادید، در مرحله انتهایی بایستی آداپتور برق را به مودم متصل کنید. گفتنی است که محل اتصال آداپتور برق در پشت مودم قرار دارد. سپس بعد از اتصال آداپتور، دکمه روشن خاموش مودم را فشار دهید تا مودم روشن و آماده استفاده گردد.

اتصال آداپتور و روشن کردن مودم

در حالتی که مودم را از پیش تنظیم یا کانفیگ کرده ‌اید، پس از این که مودم را روشن کردید، کمی منتظر باشید تا چراغ ‌های مودم روشن گردد و پس از روشن شدن قادر خواهید بود مرورگر را در کامپیوتر خود باز کنید و اینترنت آن را مورد استفاده خود قرار دهید. در نظر داشته باشید که به منظور برقراری اینترنت باید چراق ADSL مودم ثابت شده و چراغ INTERNET چشمک بزند. در صورت وجود هرگونه سوال، مشکل و یا ابهام در زمینه نصب مودم ای دی اس ال از قسمت نظرات برای ما دیدگاه و سوالات خودتون رو ارسال کنید تا در اسرع وقت به آن ها پاسخ داده شود.

به این پست امتیاز دهید.
Rate this post
می پسندم0نمی پسندم0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات